Память святителя Василия, епископа Рязанского
В Богоявленском соборе 23 июня чтили память святителя Василия, епископа Рязанского, и звучал тропарь :"Пе́рвее в Му́роме святи́тельством почте́н был еси́, из него́же непра́ведно изгоня́емь, на ма́нтию, я́ко на ле́гкий кора́бль, возше́л еси́, на не́йже па́че естества́, я́ко безпло́тен, по вода́м ше́ствие творя́, промышле́нием Вы́шняго и заступле́нием Богома́тере управля́емь, богоспаса́емаго гра́да Ряза́ни дости́гл еси́ и в нем, архиере́йства престо́л восприи́м, богода́нную па́ству ряза́нскую до́бре упасл еси́, святи́телю о́тче наш Васи́лие, моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим".










